Eğitimlerimiz

 • Özel eğitim

Sizin için varız! Çocuğunuzun herhangi bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinden aldığı hizmeti beğeniyor musunuz? Öğrencimize yararlı olacak her programda bizde varız! Eğitim almak için gidilen özel eğitim ve rehabilitasyon merkeziyle iş birliği içerisinde olup verilen bireysel dersleri yaşam liderliği içerisinde destekliyoruz.

İsterseniz bu seçimi bize bırakıp tüm eğitimlerini bir yerde birleştirebiliyorsunuz.  işbirliği içerisinde olduğumuz özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine  öğrencilerimizin kaydını yaptırıp, eğitimlerini yakından takip edip, yaşam liderliği programı içerisinde destekliyoruz.

 • Yaşam liderliği eğitimi;

Otizmli bireylerin yanında tüm özel gereksinimi olan  bireylerin her biri için özel hazırlanan programlara göre; bireyin eksik olan gelişim görevlerini tamamlayıp, sosyal iletişim becerilerini  bireye kazandırdıktan sonra, sosyal çevreye adapte olması, bağımsız yaşam sürebilmesi, meslek edindirme çalışmaları ile birlikte toplum içinde ki etkin rolüne belirleyip, sosyal hayata adapte olmasını sağlıyoruz.

BİREYE UYGULANAN EĞİTİMLER

1-TEMEL SPOR BECERİSİ

2-KOORDİNASYON EĞİTİMİ

3-BASKETBOL

4-VOLEYBOL

5-FUTBOL

6-MASATENİSİ/KORT TENİSİ

7-BİSİKLET EĞİTİMİ

8-BUZ PATENİ

9-KAYAK EĞİTİMİ

10-YÜZME EĞİTİMİ

11-CİMNASTİK

12-FİTNESS

13-OYUN BECERİLERİ

14-RİTM EĞİTİMİ/DANS BECERİLERİ

15-ÖZEL EĞİTİM

16-AKADEMİK BECERİLER

17-YAŞAM BECERİLERİ

18-ÖZBAKIM BECERİLERİ

19-SOSYALLEŞME ÇALIŞMALARI

20-KAYNAŞTIRMA EĞİTİMİ

21-FIRSAT EĞİTİMİ

22-DANIŞMANLIK HİZMETİ

23-EV ÇALIŞMASI

24-DAVRANIŞ EĞİTİMİ

25-AİLE ÇALIŞMASI

vb.gibi eğitimlerle bireyin fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağlanır.

 • Spor eğitimi/hareket eğitimi;
 • Yoğun uygulanan yaşam liderliğine alternatif olarak sunulan, haftanın belirli günlerinde saatlik seanslarla uygulanan bu eğitim sisteminde amaç; Bireyin eksik olan motor becerilerini kazanmasına olanak sağlayarak spor ve oyun becerilerinde yaşıtlarıyla uyum içerisinde hareket etmesi amaçlanır. Böylelikle bireyin; toplumsal ve gelişimsel becerilerinin gelişmesi, iletişimin artması, özgüven kazanması sağlanır. Bununla birlikte kazanmış olduğu bu beceriler; stereotipik hareket ve rutinlerinde azalma, problem davranışlarında da olumlu düzelmeler gözlenir.EĞİTİMLERİMİZ

  1-TEMEL SPOR BECERİSİ

  2-KOORDİNASYON EĞİTİMİ

  3-OYUN BECERİLERİ

  4-TAKIM SPORLARI

  5-BUZ PATENİ

  6-RİTM/DANS

  7-MASA TENİSİ/KORT TENİSİ

  8-YÜZME

  9-CİMNASTİK

  10-BİSİKLET

  11-KAYAK

  vb. becerilerle amaç; bireyin gelişimine olumlu yönde katkı sağlamaktır.